Топ 5 модели на фармерки од еснеските колекции кои супер „стојат“

Веројатно, секому е јасно, постојат модели на фармерки кои се „резервирани“ за одреден тип на телесна градба и секоја од нас не може да ги носи. Но, постојат и фармерки кои навистина супер им „стојат“ на сите, па дури и на полничките. Таквите фармерки имаат женствен крој и визуелно ни ја издолжуваат фигурата, а со тоа и изгледаме повитки во нив.

Токму фармерки со таков крој побаравме во есенските колекции на популарните хај-стрит брендови. И најдовме 5 фаворити.

mango

h&m

stradivarius

replay

zara

x

Check Also

Timberland колекција есен/зима 2018: Го продолжуваме патувањето низ „урбаната шума” (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со поглед кон минатото и чекор кон иднината, колекцијата на Timberland за ...