Топ 5 најдобри креми против брчки според цената и квалитетот

Кога станува збор за кремите против брчки може да потрошите „цело богатство“ без да добиете значајни резултати, а може да најдете и поевтини но многу ефикасни.

Стареењето на кожата е резултат на намалувањето на производство на нови клетки, а со оглед на тоа дека новите клетки не се произведуваат или се произведуваат многу бавно, кожата има тенденција да изгледа збрчкана, без еластичност и без свежина. Вистинските креми против брчки го поттикнуваат производството на нови клетки, а такви креми не се сите кои се нудат на пазарот.

Еве го нашиот предлог за топ 5 креми против стареење и против  брчки според квалитетот и цената.

Топ 5

krema 4

Estee Lauder Re-Nutriv Revitalizing Comfort Crème

 

Оваа крема многу ефикасно ги елиминира првите знаци на стареење на кожата и по провоцира природното излачување на колаген. Одлично ја навлажнува кожата и го враќа младешкиот сјај.

Топ  4

Biotherm Age Fitness Revitalizing Treatment

Biotherm Age Fitness Revitalizing Treatment

Со прифатлива цена, оваа крема е наменета за секојдневна употреба и брзо ги решава малите борички и темните кругови околу очите.

Toп 3

Clarins Advanced Extra-Firming Neck Cream

Clarins Advanced Extra-Firming Neck Cream

Иако има извонреден квалитет, ја рангиравме на четвртото место бидејќи е малку поскапа. Одлично ја зацврстува кожата (особено онаа на најпроблематичниот дел, вратот) и значително ги намалува брчките во рок од само 30 дена.

Топ 2

Power Youth by Givenchy

Power Youth by Givenchy

Моќна крема која го враќа младешкиот изглед на кожата, ги отстранува борите и благодарение на светликавите честички кои ги содржи ја прави кожата блескава.

Топ 1

Clinique Anti-Gravity Firming Life Cream

Clinique Anti-Gravity Firming Life Cream

 

Исклучително силна крема во борбата против бори.

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...