Топ 5 најдобри производи за третман на акни

Само што помисливте дека времето на акни сте го оставиле далеку зад себе, во тинејџерските денови, кога гледате во огледалото –  ете ги повторно. Да, и возрасните имаат акни кои се последица на мрсната храна, нездравиот живот, загаденоста на воздухот, стресот…Но, пред да отидете во најблиската аптека или парфимерија и да побарате крема за третман, погледнете во листата на најефикасните според мислењето на европските конзуматори. Се разбира, истите производи се совршени за борба против акни и за тинејџерите.

1.

Aveda – Outer Peace Foaming Cleanser

a aveda

2.

La Roche-Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

a la roche

3.

Clinique – Acne Solution Clarifying Lotion

4.

Neutrogena – On-the-Spot Acne Treatment

5.

Philosophy – Oil-Free Salicylic Acid Acne Treatment Cleanser

x

Check Also

Жизел со мајка ѝ позира за новата козметичка кампања на Диор

Супермоделката Жизел Бундшен е ѕвезда во новата козметичка кампања на Диор – ...