Топ 5 најпопуларни женски парфеми во 2018 година

Листата на најпопуларни, а со тоа и најрподавани парфеми за 2018 година е објавена, а на врвот повторно се најдоа парфемите од луксузната куќа Шанел.

За вкусовите секако не се дискутира, но очигледно дека „Шанел“ и минатата година успеа да задоволи најголем број од женските барања за совршен парфем.

Меѓу топ 5 најпосакувани женски парфеми на 5-то место се најде Daisy Eau de Toilette од Марк Џејкобс.

Четвртото место припадна на Light Blue од Долче и Габана. Третото место го заслужи женскиот парфем Amazing Grace од Филозофи, додека првите две места ги освоија парфемите од Шанел – второто место за Coco Mademoiselle, а првото за Chanel Chance.

x

Check Also

Направете сами препарат за нега и побрзо растење на трепките

Густите и долги трепки придонесуваат за подобар изглед на окото и за ...