Топ 5 најубави nude кармини

Nude кармините се апослутен „маст хев“ во секоја женска чантичка зашто се многу едноставни за комбинирање со останатиот мејк-ап и можат да го заокружат секој изглед.

Ви претставуваме 5 nude кармини во различни нијанси од попуалрните козметички производители.

Lancôme – L’Absolu Rouge

MAC – Angel

Deborah – Fluid velvet matte

Bourjois – Rouge velvet – Happy nude year

Rimmel – The Only One Matte

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...