Топ 5 нови козметички производи кои вреди да се пробаат оваа зима

Нови производи ни носат ново модно расположение и ни ги најавуваат новогодишните празници, а некои од нив и не предупредуваат дека време е да обрнеме поголемо внимание на кожата на лицето која е изложена на студенилото и ветрот.

Од низата производи кои пристигнуваат на полиците во поголемите парфимерии, ги одвојуваме овие топ 5.

Mac- Во новата колекција на MAC насловена „in the spotlight“вниманието ни го привлекува оваа хидратантна крема.

slika-

Лак за нокти за празничните денови – Празничната колекција на OPI е инспирирана од Одри Хепберн и филмот Појадок кај Тифани.

Од Maybelline доаѓа нова маскара за драматичен и волуминозен изглед на трепките – Push up drama angel mascara.

slika-

 

Уште една празнична колекција на лакови за нокти во светкави нијанси, овојпат од Essie.

slika-

И наш фаворит на производ за оваа есен/зима доаѓа од Lancome – Visionnaire yeux eye on correction.

slika-

x

Check Also

Имате мрсна коса? Еве зошто косата толку бргу ви се мрси

Имате проблем со мрсната коса? Сигурно правите многу нешта погрешно. Не ставате ...