Топ 5 палта од MANGO во војнички стил

Нова сезона, нови модели на палта, а ние се вљубивме во трендот на „милитари“ палта кои ги наоѓаме и во есенските колекции на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови.

Со карираните палта и палтата на преклоп, уште еден тренд полека (но сигурно) се наметнува на есенската модна сцена – палтата во „милитари“ стил.

Кај луксузните модни марки, ваквите палта ги има во колекциите на Версаче, Сен Лоран, Балман и други звучни имиња, а одлични верзии по прифатливи цени може да се најдат во есенската колекција на Манго.

Во продолжение, еве ги нашите 5 фаворити.

x

Check Also

 & Other Stories им даде предност на пастелните нијанси

Без разлика на сезоната, пастелните нијанси се секогаш во тренд. Модната марка  & ...