ТОП 5 Penti градници за сите потреби | Чувствувај се природно! Чувствувај се ти!

Овој период брендот Пенти има кампања за својата колекција на граднци која ги задоволува потребите на сите девојки и жени. Граднците се во сите форми и големини, а со тоа обезбедуваат пријатно чувство и удобност. Изработени од висококвалитетни материјали и најнова технологија за жени кои знаат што сакаат. Ви ги претставуваме петте Пенти граднци и нивните предности:

Градник #1 – “Sensation”

-Push Up градник без жица,
-Мека и флексибилна структура,
-Достапен во црна и тен боја.

“Sensation” градник – 1.490 ден.

Градник #2 – Airy Form

-Градник кој и овозможува на кожата да дише,
-Супер тенка подлога која дава максимален комфор,
-Нова иновативна изработка на корпа – “spacer cup”,
-Целосно покривен,
-Дава визуелен ефект на помали гради.

Градник “Airy Form” – 1.190 ден.

Градник #3 – “Light Bra”

-Нова иновативна изработка на корпа – “spacer cup”,
-И дозволува на кожата лесно да дише,
-Супер тенка подлога која дава максимален комфор,
-Достапен во црна, бела и тен боја.

Градник “Light” – 1.390 ден.

Градник #4 -“My Form”

-Целосно покривен градник со мемори пена за максимална поддршка и удобност,
-Го следи природниот облик на градите,
-Лифтинг ефект,
-Достапен во големини до D корпа како и во црна и тен боја.

“My Form” градник – 1.590 ден.

Градник #5 – “Lift Up”

-Памучен Push Up градник со гелно полнење,
-Корпа изработена од мемори пена,
-Ултра комфорен,
-Достапен во црна и тен боја.

Градник “Lift Up” – 1.190 ден.

Чувствувајте се природно, чувствуајте се вие! Пенти Сити мол, Рамстор мол и Широк Сокак ве очекуваат во вашиот модел, а сите детали можете да ги дознаете на социјалните мрежи фејсбук и инстаграм.

x

Check Also

10 бестселери – палта и јакни од BERSHKA за есен/зима 2020

Есента и календарски веќе пристигна, ако се уште не сте го обновиле ...