zara

Топ 5 плишани фустанчиња од есенските колекции на Zara и &Other stories

Плишот е еден од омилените материјали за постудените денови, а модните парчиња од плиш никогаш не излегуваат од мода, не само поради нивниот софистициран изглед кој го обезбедува овој материјал, без разлика на дизајнот, туку и поради пријатноста за носење.

zara

Гледајќи во излогот на есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки, повторно ни се достапни плишаните фустанчиња кои, ако ги искомбинираме со соодветен останат дел од гардеробата и модните додатоци (секако и обувки), би можеле да ги носиме и на работното место.

Ѕирнете во излогот на нашите 5 фаворити (за сега).

 

x

Check Also

Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова есен ...