Топ 5 сандали за пролет 2019 од популарните модни марки

Пристигнува пролетта, а убавото време не поттикнува да размислуваме за нов чифт сандали.

Оваа сезона суперпопуларни се сандалите-папучки, кои лесно се комбинираат со фустанчиња и воопшто, со лесната пролетна гардероба.

Па, ако сте во потрага по модерен чифт, ние веќе ѕирнавме во пролетните излози на популарните модни марки. Силните бои се адут овојпат на Манго и на Зара. Додека Зара ја форсира жолтата нијанса, Манго ни нуди црвени сандали украсени со панделки кои се дефинитивно наши фаворити за претстојната сезона. Масимо Дути пак, нуди елегантни модели во неутрални нијанси.

Погледнете ги нашите топ 5 фаворити.

манго

масимо дути

масимо дути

зара

зара

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...