Топ 5 течни пудри кои содржат витамини за кожата

Минатата година се појави трендот на таканаречени „здрави пудри“, кој очигледно ќе доминира во 2017 година. Станува збор за течни пудри кои освен нивната покривна моќ речиси ги бришат границите меѓу кремите за нега на кожа, содржејќи витамини, минерали и други хранливи состојки, па дури и серуми.

Дополнително, овие пудри содржат и антиоксиданси кои се борат против слободните радикали и стареењето на кожата, ја ревитализираат кожата и ја прават посјајна.

Пред да се одлучите да ја испробате нивната навистина чудесна комбинација од декоративна козметика и козметика за нега на лице, погледнете ги нашите 5 фаворити на „хелти“ пудри.

Rimmel Wake Me Up Foundation

Rimmel Wake Me Up Foundation

Bourjois Healthy Mix Foundation

Bourjois Healthy Mix Foundation

Chanel Les Beiges Healthy Glow Foundation

Chanel Les Beiges Healthy Glow Foundation

Diorskin Nude Air Healthy Glow Serum Foundatio

Diorskin Nude Air Healthy Glow Serum Foundatio

YSL Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation

YSL Touche Éclat Le Teint Radiance Awakening Foundation

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...