Топ 5 трендовски есенски фустани со „анимал“ принт од STRADIVARIUS

Веќе е јасно, дури и за оние кои не ги следат модните трендови, животинскиот принт ќе владее на модната улична сцена во текот на целата есен/зима 2018/19. Тоа го потврдуваат и полните полици со есенски колекции на популарните „хај стрит“ модни марки.

Овојпат, се нурнавме во есенската колекција на STRADIVARIUS и одбравме за вас топ 5 фустанчиња кои ги следат трендовите и со принтот и со кројот. Може да одберете должина според вашиот омилен стил – миди или мини, како и да избирате меѓу змијски ефект или зебраст и леопард принт.

Еве ги нашите STRADIVARIUS фаворити за есен/зима 2018/19.

x

Check Also

Стопи се од попусти до -70% во Капитол мол

Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за ...