Топ 5 видеа за оригами, одлична забава и за децата во изолација

Барате креативна забава во периодот на домашна изолација? Или забава за вашите деца? Не ви треба многи -хартија во боја, ножици, трпеливост и многу имагинација. И, секако совршени видеа кои ќе ве водат во постапката на изработка на оригами.

Еве 5 видеа за откривање на оваа античка јапонска дисциплина.

Перперутка

Погодно за почетници и за оние кои никогаш не почнале со оваа вештина.

Слон

Арт училиштето Оригами ве води низ постапката за изработка на слон. За да го изработите слонот, прво треба да повежбате со пеперутката, зашто малку е потежок за изработка од неа.

Рубикова коцка

Изгледа многу едноставно, но во реалноста не е баш така. Во изработката на оригами рубиковата коцка треба повеќе концентрација и прецизност.

Магична топка

Совршена за декорирање на домот за забава или за играње со малечките. Со волшебната топка можете да експериментирате со смели комбинации на бои.

Змеј

За оние кои веќе се поискусни во уметноста оригами, предлагаме да пробаат нов предизвик: да направат змеј.

x

Check Also

Неделен хороскоп (4. до 10. јануари): Одлична вест за Близнаците и Вагите, љубов за Рибите и Девиците!

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Стрелец за да ...