Топ 6 модели на чизми од Massimo Dutti

И оваа есен/зима 2018/19, дизајнерите од Massimo Dutti не не изневерија, нудејќи ни модели кои ги задоволуваат сите критериуми на елеганцијата и носливоста.
Чизмите од Масимо Дути и овојпат совршено ги спојуваат безвременската класила со трендот и квалитетот. Акцентот е на чизмите до колениците и над колениците, а шест модели од новата колекција заслужуваат посебно внимание.
Боите се неутрални – бела, црна и бордо, од деталите се издвојуваат ресите и специфичните (стабилни) потпетици кои ги прават совршени и за на работното место.
Во продолжение погледнете ги топ-моделите.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...