Топ 6 модели на strappy сандали за пролет 2019 од MANGO и ZARA

Таканаречените strappy сандали се вратија на модната сцена и тоа на голема врата. Ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки, како и во пролетните колекции на популарните „хај стрит“ брендови.

зара

Препознатливи се по тенките ремчиња, отворената пета (и прсти) и секако, по тенката но не и многу висока потпетица. Всушност, супер-едноставни се за носење и комбинирање – а поради ниската потпетица совршени се за со нив да чекориме во текот на целиот ден.

Ваквите сандали еднакво добро „стојат“ и со фармерки и со „слип“ фустани.

Во пролетните колекции на популарните модни марки лесно може да се најдат модели на strappy сандали – од оние со змијски принт до модели со металик ефект.

Во продолжение погледнете ги нашите фаворити од Манго и од Зара.

манго

манго

зара

зара

зара

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...