Топ 6 најбарани палта од MANGO

Ловот на есенски/зимски палта продолжува, а одлични пет модели најдовме во Манго.

Наш фаворит – Розово кратко палто од Манго

Наскоро влегуваме во сезоната на студени денови и помрачниот дел на есента, а на моден јазик тоа значи дека совршеното палто е едно од најважните парчиња во гардероберот, и секако на врвот на листата на октомврискиот шопинг.

Веќе ги прегледавме колекциите на речиси сите популарни „хај стрит“ модни марки присутни на македонскиот пазар, а сега ви претставуваме 6 палта од шпанскиот бренд Манго кои се најпосакувани за тековната сезона.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...