Топ 7 ајлајнери за пролет 2016

Формата на окото денес лесно се „моделира“ според желбите само со неколку потези и секако, благодарение на ајлајнерот. Годинава пак, најубавите од нив се во форма на гел, лесно се нанесуваат, долготрајни се, а едноставно се отстрануваат.

Еве ги најдобрите 7 за пролет 2016.

MAC Fluidline

Новиот гел-ајлајнер на Mac според многумина е најдобриот козмтички производ во оваа категорија за 2016 година. Може и сами да проверите зошто.

moliv mac 1

Bobbi Brown Long-Wear Gel

Овој долготраен и водоотпорен гел ајлајнер Bobbi Brown му прави сериозна конкуренција на MAC, но поскап е од него.

moliv bobbi-brown-long-wear-gel-eyeliner-denim-ink

Nars – black valley

Ако ги сакате црните ајлајнери поизразено црн од гел-ајлајнерот Nars black valley тешко дека ќе најдете.

moliv nars black valley

Lancome – Long Wear Calligraphy Gel EyeLiner

Доколку сакате понежна палета тука е долготрајниот гел-ајлајнер на Ланком.

moliv Long Wear Calligraphy Gel EyeLiner

L’Oréal Paris Infallible Lacquer

Гел-ајлајнерот на Лореал стилистите го рангираа највисоко во категоријата „драгстор“, односно прв е меѓу нелуксузните ајлајнери.

moliv loreal

Marc Jacobs Beauty Highliner Gel

Креон кој во себе содржи и гел, а многу лесно се нанесува.

moliv marc-jacobs

Dior Crayon Eyeliner

Креонот на Диор, водоотпорен, се рангира високо меѓу луксузните креони. Одличен е ако барате класична длабока црна боја.

moli dior

 

 

x

Check Also

Burberry лансираше нов женски парфем – Her

Her е нов женски парфем од луксузната модна и козметичка марка Burberry.  За ...