Топ 7 карирани модни парчиња од зимската колекција на Zara

Шпанската модна марка Зара му останува верна на трендот карирано нудејќи ни повеќе модни парчиња со различни карирани ткаенини. Очигледно, трендот карирано ќе не следи до пролетта.

Од комбинезонки до палта, од панталони (со висок струк) до сукњи и кошули (предимензионирани), се е во знакот на карираното кое, признаваме, одлично се носи во постудените денови.

Меѓу новитетите од Зара има и романтични карирани модни парчиња кои заслужуваат посебно внимание. Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...