Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја.

Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. Таа го објави своето повлекување, а од компанијата и се заблагодарија (и на Инстанграм, но и на самото шоу) за убавата соработка.

Во чест на супермоделот и нејзината соработка со легендарниот бренд, ги презентираме нејзините највпечатливи мигови на пистата во текот на изминатите девет години.

На шоуто во 2005 со тиркизни, драматични крилја. Лима беше ангел на Викторија сикрет 5 години.

2005. Секси и сладок изглед инспириран од колачиња

2006, во секси издание со црна долна облека

2010. Во тематско спортско издание

2010 година. Во долна облека инспирирана од Шпанија

2011, во светкаво издание со светкави крилја

2011, во улога на секси суперхерој

x

Check Also

Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за ...