Топ 8 модели на „слип“ фустани од популарните „хај стрит“ модни марки

Тесните, свиленкасти фустани во макси и миди должина ( и да, без долги ракави), не се резервирани само за топлите денови. Одлично се комбинираат со елегантно сако и добиваме модна комбинација совршена за вечерни излегувања и важни настани.

zara

„Слип“ фустаните одлично „стојат“ и со нежни пуловери и предимензионирани кардигани. Ако имате модел на фустан кој е украсен со чипкасти детали или со друг впечатлив додаток, немојте да го покривате, туку пробајте да ги искомбинирате со елегантна, откопчана кошула.

Во фотогалеријата погледнете 8 преубави модели на слип фустани од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки.

x

Check Also

Листа на желби: Летна чанта од MANGO

Какошто деновите стануваат се потопли, размислуваме за летна, лесна чанта, иста онаква ...