Топ 8 парфеми на база на цитрус – совршени за температури над 40 степени

Секако дека летото бара посвежи и полесни парфеми во споредба со студените денови, но кога температурите стануваа неподносливи и се искачуваат над 40-от степен, тогаш ни се најнеопходни и најпријататни парфемите на база на цитрус – односно, лимон, лимета, грејпфрут и мандарина.

Light Blue од Долче и Габана

Ниту една листа на најдобри парфеми на база на цитрус не може да помине без култниот Light Blue од Долче и Габана на кои жените редовно му се навраќаат веќе цели 20 години.

Во нашата листа на топ 8 се наоѓаат и некои потполно нови парфеми, како Sole di Positana од Том Форд, создаден на база на ноти од мандарина.

Во продолжение проверете ги нашите фаворити за жешкото лето.

Dior Eau Fraîche

Tom Ford Sole di Positana

Chanel Cristalle Eau Verte

Lancôme O de Lancôme

Hugo Boss Jour

Chloé L’Eau de Chloé

Armani Acqua di Gioia

 

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...