Топ 8 предлози: Каде да си купите модерна парка за сезоната есен/зима 2018/19

Со паѓањето на температурите, започнува и нашиот лов на парки.

Масимо Дути

Ги сакаме затоа што се практични за носење и комбинирање, а исто така се и ефектни. Па, не не чуди што секоја година парките ги наоѓаме редовно во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки.

Најпопуларни модели за оваа сезона се оние со едноставен крој и со качулка, а од боите доминира маслинесто-зелената. Елегантни модели на парки ќе најдете во есенската колекција на Масимо Дути, а фраерски во REPLAY.

За оние кои ги сакаат боите, тука се парките во бордо нијанса, а наша омилена парка на листата е кратката жолта парка од Зара. Освен трендовската бордо нијанса, во продавниците може да најдете модели во беж нијанса, темносина, црна и сива – неутрални тонови кои се комбинираат буквално со секаков избор на облека.

Барате парка? Еве каде може да најдете модерен модел.

x

Check Also

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. ...