Топ есенски изглед: Дотерани во МАНГО од главата до стапалата

Полека се подготвуваме за трендовите кои се пред нас во претстојната сезона, а еден од водечките трендови се карираните костуми и чизмите-чорапи.

Следејќи ги есенските колекции на популарните модни марки, дефинитивно го фаворизираме карираниот костум од Манго кој одлично се комбинира со бела маичка (или бела кошула) и контрастни виолетови чизмички-чорапи со должина до глуждовите.

Карираните панталони се со висок струк и женствен крој, а должината им е миди. Сакото пак, има предимензиониран крој.

Комбинацијата е совршена за деловни пригоди, како и за вечерни излегувања.

x

Check Also

Мрзлив викенд е да си шопингуваш од дома преку апликација на -15%

Недела е прекрасен ден да си бидете дома, да си уживате сами, ...