Топ коктел на неделата: JOHNNIE WALKER® SOUR

Совршен пијалок  за нов бран продолжено уживање со освежувачки киселкаст вкус. Богато кадифен вкус за крунисување на денот. JOHNNIE WALKER® SOUR кремасто и нежно доживување за уживателите на виски со цитрусен и освежувачки вкус.

Се сервира во висока чаша исполнета со мраз, природен сок од праска, лимонов сок и блендана лимонова трева или рендана кора од лајм.

 2 jonny walker 2

Суптилните вкусови на Johnnie Walker во хармоничен микс со слаткиот вкус на праската и киселкав допир на лимоновиот сок, совршена комбинација за нагласување на задоволството, а задоволството те носи чекор подалеку.

Предлог закуска: Чоколадо со солен карамел или Марципан truffles.

x

Check Also

11.Фестивал на младо вино на „Тиквеш“: И кога сѐ е вонредно, младото вино е извонредно

Винарската визба „Тиквеш“ и оваа година, 11-та по ред, ја продолжува традицијата ...