Кејт Мос

Топ моделите ја слават 90-от роденден на Мики Маус

Прославувајќи ја 90 годишнината од роденденот на легендарниот цртан лик Мики Маус, топ моделите позираат поврзувајќи три уметности – филмот, модата и музиката.

Фотосесијата е насловена „Мики Маус&Јас“, а фотографиите ќе се објават во истоимената книга.

Во проектот учествуваат Хејди Клум, Кејт Мос, Лив Тајлер, Хејли Атвел, Оливија Грант и Аманда Холен.

Хејди Клум

Оливија Грант

Хејли Атвел

Лив Тајлер

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...