Топ моделот Кара Делевињ позира за есенската колекција на DIOR

Супермоделот Кара Делевињ е главно лице во новата кампања на модната марка Диор. Британската убавица позира за списанието на Диор, презентирајќи ги есенските модни трендови.

Дизајнерката Марија Грација Кјури го става акцентот на карираните модни парчиња и волнените костуми. За елегантен изглед, Диор ги форсира волнените карирани понча за сезоната на постудени денови, кои ги заменуваат палтата, а се носат во комбинација со ремен.

Инспирирајте се за трендовите од фотогалеријата.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...