Топ моделот Саша Пивоварова позира за есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТО + ВИДЕО)

Шпанската модна марка Massimo Dutti се фокусира на сезоната есен/зима 2018 претставувајќи ја новата лимитирана колекција со нова рекламна кампања.

Фотографирана од Грегори Харис, топ моделот Саша Пивоварова е лице на кампањата, а друштво и прави моделот Хјунџи Шин.

Есенската сезона ни носи предимензионирани палта, плисирани макси фустани и комплети од здолниште и сако. Здолништата всушност доминираат на сметка на панталоните.

Палетата на бои е нежна, од палтелни сини палта до розови фустани и дизајни со впечатливи принтови.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...