Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на новиот мирис на Москино за пролет 2021.

Моделката од Нов Зеланд се појавува во кампањата за парфемот Moschino Toy 2 Bubble Gum, фотографирана од дизајнерот Џереми Скот. Облечена во сребрен костум на астронаут, украсен со мече и патенти, таа изгледа шик во рекламата.  Фризурата пак и е во стилот на 60-те со што Москино ни го најавува и враќањето на овој тренд.

Парфемот е опишана како овошен и цветен, а потсетува на гума за џвакање, вклучувајќи и ноти на агруми, боровинки, цимет, и портокал. Шишето на мирисот е во форма на мече со потпис на Москино во розово стакло. Покрај фотографиите, Стела се појавува и во комерцијален спот каде од плажа оди во вселената.

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...