Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата Близнаци и Шкорпија

Во вторник, планетата Меркур ќе влезе во знакот на Близнаци: многу добри вести доаѓаат за сите воздушни знаци , но исто така прекрасен период ќе имаат Овните и Лавовите, додека Стрелците, Рибите и Девиците ќе имаат некои пречки кои ќе треба да се надминат … Кој знак сте вие? Откријте што ви подготвиле ѕвездите во периодот од 28-ми мај до 3-ти јуни.

Овен: добри вести!
Оваа недела носи добри вести за вашиот знак: почнувајќи од вторник, планетата Меркур ќе се врати дави се насмевне, а шансите за успех ќе се размножуваат! Ќе бидете многу повеќе барани од вообичаено, а за многумина ќе претставувате вистински лидер. На работа, некои добри вести би можеле да пристигнат во среда. Внимание кон крајот на неделата, зашто ќе се чувствувате напнато на сентиментален план.

Бик: тежок почеток 
Оваа недела почнува со прилично тежок понеделник, нервозен поради опозицијата на Месечината … И додека расположението понатаму ќе ви се подобрува, планетите ќе гарантираат успех на секое поле! Пред сè, ќе почувствувате силна, нова љубов што ќе ви донесе големи задоволства: ќе почувствувате чувства во себе какви што не сте се почувствувале извесно време. Среќата ќе ви биде особено наклонета во четврток, петок и сабота, додека во неделата може да се „запали“ некоја дискусија.

Близнаци: добредојде, Меркур!
Се надеваме дека сте подготвени за ништо големо, бидејќи почнувајќи од вторник, пријатни работи ќе ви се случуваат секој ден! Планетата Меркур, која за ваша заштитна планета, сега зафаќа позиција во вашиот знак и е подготвена да ви даде бројни нови можности и авантури без крај, а ваше е сите да ги фатите во лет! Обрнете внимание само на деновите вторник и среда, кога Месечината во опозиција може да направи да се чувствувате малку повеќе вознемирени, особено на приватен план.

Рак: денови на љубов!
Венера продолжува да ви дава денови исполнети со љубов. Со партнерот односот е зајакнат и конечно можете да се чувствувате разбрани и поддржани во вашите избори. Некои од вас можеби ќе одлучат да направат чекор напред во вашиот живот како двојка … Понеделник ќе биде најдобриот ден од бизнис гледна точка, со поддршка од Меркур и убава среќна Месечина. Меѓутоа, четвртокот, петокот и саботата, Месечината може да ви создава малку лошо расположение.

Лав: подготвени за обнова!
Вашиот знак оваа недела е подготвен за враќање! Почнувајќи од вторникот, Меркур ќе стане поволен и ќе ви помогне да ја остварите целата „одмазда“ што ја сакате. Работната средина ќе биде фаворизирана: најсреќни денови за работа ќе бидат вторник и среда, придружени со прекрасна Месечина. Од друга страна, одредена дискусија во семејството или во домот е може да се случи кон крајот на неделата или за време на викендот. Внимавајте што зборувате!

Девица: за среќа постои љубов …
Планетата на љубовта, Венера, и понатаму е на ваша страна и ви носи уште една прекрасна недела полна со емоции и взаемно разбирање со партнерот. За жал, сепак, на работното место работите нема да бидат во најдобар ред, а нереализирањето на планот ќе ви донесе вознемиреност, особено во вторник и среда, кога веќе нема да го имате Меркур за да ве поддржи, а Месечината ќе ви се спротивстави. Не губете ја вербата во вашите проекти: тие ќе тргнат на подобро во наредниот период.

Вага: ура Меркур!

Оваа недела – најпосле – планетата Меркур се враќа да ве поддржи и сите релациски тешкотии од последниот период ќе најдат среќна солуција. Вторник и среда ќе бидат многу убави денови во однос на работата, во која очекувате неочекувани вести и можности. Во љубовта, сепак, неповолната Венера продолжува да создава тензии: внимателно особено во деновите петок и сабота.

Шкорпија: нови можности!
Со толку многу убава Венера, можно е во овој период да го најдете вистинскиот партнер за вас: не дозволувајте да избега! Вашата недела започнува со прекрасна Месечина која ќе ја почувствувате на емотивен план, особено во вторник, кога доаѓа  крајот на опозицијата на Меркур: конечно, на работа, работите ќе почнат да се одвиваат на подобро. Нови проекти и можности на повидок!

Стрелец: Меркур во опозиција
За жал, ѕвездите немаат добри вести за вашиот знак оваа недела … Почнувајќи од вторникот, всушност, планетата Меркур ќе дојде спротивно на вашиот знак, создавајќи пречки и тешкотии, особено на полето на работа. За среќа, имате одлична поставеност на Месечина која ќе ви донесе убави мигови на емотивен план, особено во вторник и среда, кога ќе ви даде малку повеќе среќа. За време на викендот, заборавете ја вашата работа и одморете се!

Јарец: љубовни маки
За жал, планетата Венера продолжува да се расправа против вас, а вашата сентиментална ситуација станува се повеќе и повеќе комплицирана и веќе тешко се управува. Ако на работа сè оди добро, на страната на љубовта, сомнежите и кавгите ќе бидат цел на денот. Но, не грижете се: имате три последователни дена на убава поставеност на Месечината (четврток, петок и сабота), каде ќе доживеете добро закрепнување и ќе можете да се расположите.

Водолија: воздишка на олеснување!
Оваа недела конечно можете да дишете со полни бели дробови! Меркур ќе престане да прави неволји за вашиот знак, а од вторник, проблемите со кои се одликувал изминатиот период, ќе си најдат решение. Особено на работното место, оваа недела ќе има два супер дена – вторник и среда. Во љубовта, очекувајте емоциите да се развиваат на подобро.

Риби: проблеми на работа …
Продолжува периодот на закрепнување од сентименталната гледна точка: Поповолната Венера ви дава можност да остварите интересни средби ако сте сами или да ја зајакнете врската ако сте веќе во двојка. На работа, сепак, може да настанат тешкотии, особено во вторник и среда, кога Меркур повеќе нема да биде на ваша страна, а ќе ја имате и Месечината во неповолна положба.

x

Check Also

Над 2.000 корисници и 70 компании за една недела се дел од Challenger Дома

Точно пред една недела преку продавниците за апликации на мобилните телефони, iOS или Android, 2.000 македонски ...