Тренд: гладијаторски сандали

Високите гладијаторски сандали се задолжително модно парче за ова лето.

sandali glavna

Версаче, Александер Ванг и Том Форд во летните колекции ја покажаа својата опседнатост од античките римјани, форсирајќи ги гладијаторските сандали како „маст хев“ за сезонава.

sandali 2-2

Слични на нив понудија и не толку познатите марки, па понудата е прилично широка, а цените варираат драстично поаѓајќи од 80-тина до 800. евра.

Ријана, Мери Кејт, Џенифер Лопез, Рита Ора

Ријана, Мери Кејт, Џенифер Лопез, Рита Ора

Гладијаторските сандали ги видовме и на црвените килими. Веќе ги „прошетаа“ на своите нозе Ријана, Рита Ора и Ен Хатавеј.

Што мислите вие за ваквото модно парче?

x

Check Also

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска ...