Тренд на неделата: Bohemian колекција на Springfield

Новата колекција на Springfield ветува суперзабавна нова сезона.

boh 4

Погледнете ја само, и веќе ви е јасно дека есента не мора да биде модно-здодевна. Новата Bohemian колекцијата на Springfield развеселува со лелеавоста и цветовите. 

Одберете едно од фустанчињата со куси или пак со долги ракави. Би моеже да направите совршен моден изглед ако на пример, фустанчето го искомбинирате со високи чизми, трендовска шапка и црна кожена јакна.

boh 3

 Оваа „Bohemian“ кошула пак, е вистинска свежина во секој есенски гардеробер. 

boh 2

Bohemian колекцијата е веќе достапна во продавниците Springfield ГТЦ, Springfield ТЦ Рамстор, 
Springfield Skopje City Mall I кат, Springfield Куманово

bohemian

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...