Тренд на неделата: Бродски чевли во пастелни нијанси од Timberland

Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат. Со својата безвремена силуета, автентични и практични, бродските чевли остануваат класика која ги надминува трендовите и се враќа во обновена варијанта сезона по сезона, благодарение на својата верна публика.

Чевлите се изработени од мека кожа, а нијансите се нежни, пастелни. Погодни се за секакви „кежуал“ излегувања, но подеднакво се совршени и за на работното место во текот на летните денови.

Не пропуштајте го актуелниот попуст од 20 отсто на овие бродски чевли од Timberland!

 

Се гледаме во брендираните продавници Timberland во Скопје сити мол и Рамстор мол.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...