Тренд на неделата: чанта Parfois со змиски дезен

Ги следите модните трендови или ја сакате безвремената елеганција? Ете дури две важни причини зошто ќе се вљубите во оваа чанта, таа дава одговор и на првото и на второто прашање.

canta 1

Да ве потсетиме, една од основните модни лекции на спарувањето на модни парчиња вели дека змискиот дезен ја има големата предност да се комбинира со сите останати модни парчиња со крупен или ситен принт.

canta 2

Второ, и не помалку важно, познавачите на спарувањето на детаљи со облека ја даваат предноста на чантите со змија-принт и поради тоа што не треба да ја „спарувате“ со бојата на чевлите или чизмите кои ги носите.

canta 4

Останатите предности сами ќе ги откриете штом овој прекрасен моден (и практичен) детаљ ќе стане дел од вашето секојдневие.

canta 8

canta 5

Побарајте ја чантата во продавниците Parfois во Скопје Сити Мол и Рамстор Мол.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...