Тренд на неделата: Чевли Bata

Ние го одбравме моделот, одберете си ја бојата.

Совршени за Петтата сезона, преминот меѓу летото и есента кога никогаш не сме на „чисто“ со времето. Но, со себе сме „на чисто“: Ги сакаме овие чевли Bata со елегантен дизајн и со висока потпетица.

cevli-5

cevli

Може да ги комбинираме со „построг“ деловен изглед за работното место, со лесно летно фустанче и дебел есенски џемпер, а за вечерни излегувања би ги носеле со „бојфренд“ џинс и безвременската бела кошула.

cevli-3

cevli-2

Побарајте ги во продавниците Bata во Скопје Сити Мол и во Рамстор Мол.

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...