Тренд на неделата: Чевли со висока потпетица со плетен ефект од GEOX

Празничните денови за нас се во знакот на елегантните чевли од GEOX со висока потпетица.

Трендовскиот ефект на плетка кај модните додатоци е „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2018. Го наоѓаме на чантите, ремените и чевлите во колекциите на луксузните модни марки како и кај најпопуларните „хај стрит“ брендови.

Таков, неодолив чифт чевли, најдовме во новата колекција на GEOX.

Достапни се во продажба во две нијанси – класична црна која „оди“ со се и со сите поелегантни модни комбинации и светло-розови – кои одлично се вклопуваат со омилените „nude“ , нежни и романтични, модни комбинации.

Предниот дел е украсен со светкав детаљ, правејќи ги чевлите совршени за свечени (и празнични) пригоди и коктел-забави.

И не помалку важно – GEOX чевлите се обувки дизајнирани со врвен материјал и технологија, па нашето стапало во нив го  чуствуваме удобно во текот на целиот ден. А навечер, со нив и лесно танцуваме!

Во продолжение, погледнете ги „одблизу“:

 

 

Чевлите се достапни во продажба во  GEOX или нарачајте ги преку Интернет-продавницата на FASHION GROUP – ТУКА.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...