Тренд на неделата: Чевли во златна и сребрена нијанса од BATA

Меѓу водечките трендови за сезоната пролет/лето се „глитер“ чевлите. Во BATA најдовме два преубави модела со златен и сребрен финиш.

Овие впечатливи чевли дополнително се разубавени и со панделка.

Рамните чевли од BATA ги носиме во различни пригоди – и за дневни, но и за вечерни изглегувања, при тоа чувствувајќи ги „лесни“ на нозете.

Во фотогалеријата, погледнете ги моделите кои се наши фаворити за оваа недела.

 

Чевлите од колекцијата на BATA за пролет/лето 2018 се достапни во продажба во BATA и во онлајн продажба – ТУКА.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...