Тренд на неделата: Чизми од TIMBERLAND

Кој еднаш облекол чевли од TIMBERLAND, секогаш ќе ги носи.

И затоа редовно навраќаме во брендираната продавница на оваа легендарна марка, во потрага по нов чифт чевли/чизми.

Овојпат за тренд на неделата дефинитивно ги прогласуваме кафените кожени чизми од TIMBERLAND, со висока и стабилна потпетица и со врвци, дизајнирани во препознатлив стил – погодни за сите лежерни комбинации, но ние ги комбинираме и со макси фустанчиња.

Чизмите се од колекцијата есен/зима 2020, а веќе се достапни во продажба во TIMBERLAND како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

ВИКЕНД: МИКА АРГАНАРАЗ ја претставува деним есенската колекција на Massimo Dutti

Модната марка „Масимо Дути„ се фокусира на Париз, Франција, во тренд-водичот за ...