Тренд на неделата: Чизми од Timberland (специјална Ice-Cream линија)

Во новата колекција на Timberland дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019, апсолутен „маст хев“ се чизмите од специјалната Ice-Cream линија.

Дизјанирани се од 100 отсто водоотпорна кожа што ги прави совршени и за врнежливите денови.

Популарните модели од Timberland ги носиме во секоја „кежуал“ прилика. Всушност, оние кои еднаш ги купиле, засекогаш повторно ќе ги одбираат, зашто едноставно, чизмите од Timberland ни го поткреваат критериумот за тоа што е совршена обувка.

Достапни се во продажба во Timberland, како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.  

x

Check Also

И деца ќе учествуваат на „Трчај бе“ во Битола на 15-ти Септември

Немој да трчаш, ќе се испотиш! Застани, ќе паднеш, доста со трчање ...