Тренд на неделата: Џемпер со флорален вез од Springfield

Овој џемпер од Springfield е од оние модни парчиња кои посакуваме да ги имаме сега и веднаш.

Впечатлив е по цветниот вез и по ракавите (со врвци), а самата модна марка ни е гаранција дека сме направиле и квалитетен избор.

Одлично „стопи“ и со панталони и сукња, но преферираме нежното џемперче да го комбинираме контрастно, со „искинати“ или слим-фит фармерки , кожена јакна и бели патики за кежуал-шик изглед.

Достапен е во продажба во продавниците Springfield.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...