Тренд на неделата: Џемпер со пораки и сукња од Springfield

Преубава модна комбинација од новата, пролетна колекција на Springfield – пролетно џемперче со две пораки и сукња со цветни чипкасти апликации.

Монистрите на блузата се преливаат и така испраќаат две различни пораки – Dance all night и Sleep all day long.

Модниот изглед го надополнуваме со чизмички до глуждовите.

Достапни се во продажба во Springfield во Скопје сити мол, Рамстор мол и ГТЦ.

x

Check Also

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET во прекрасни нијанси

Најубавите костими за капење, и годинава, ги најдовме во WOMEN’SECRET, а овој модел ...