Тренд на неделата: Фустан од MANGO

Празничните денови се пред нас, декември секогаш го носи духот на новогодишните забави и коктели, дружења со колегите и пријателите, ноти на свеченост.

fustan 3

Овој прекрасен фустан од MANGO, кој Кејт Мос го носи во главната кампања за вечерната колекција на MANGO, е совршен за вакви посебни мигови.

fustan9

fustan 5

fustan 1

Да ја завршиме годината со малку гламур, каков што секој од нас заслужува, и со многу стил да зачекориме во новата. 

Побарајте го фустанот во продавниците MANGO во Скопје сити мол и ГТЦ.

 

x

Check Also

5+ Фамилија со специјална новогодишна програма за деца

Омилената детска ТВ серија и едукативна платформа 5+, заедно со 5+ Бенд, ...