Тренд на неделата: Фустан со точкаст принт од Springfield

Точкастите материјали се „must have“ и за есенската сезона, а пресладок модел со црни точки на бела основа најдовме во Springfield.

Точкастото фустанче, со дискретни копчиња на предниот дел и со карнерчиња на ракавите, во есенската сезона го носиме со предимензионирана тексас јакна или со фраерска кожена јакничка. За поелегантен изглед – црно сако е добредојдено.

Цената е супер! Со 20 отсто намалување може да си го нарачате на официјалната страница на FASHION GROUP – ТУКА.

Погледнете го одблизу во фотогалеријата.

x

Check Also

Ученици од Центар ќе бидат стипендисти на актерската школа на Весна Петрушевска

Со задоволство ја информираме јавноста дека од денеска започнува учебната година по ...