Тренд на неделата: Фустан во две нијанси од WOMEN’SECRET

Во колекцијата дизајнирана за сезоната пролет/лето 2018 на WOMEN’SECRET најдовме исклучителен фустан со макси должина и впечатливи ракави, украсесни со чипкаста апликација.

Фустанот е достапен во продажба во две бои – темно црвена и трендовска сина.

Доколку го комбинираме со рамни сандали совршен е за дневни пригоди, а во комбинација со сандали со висока потпетица го трансформираме модниот изглед за вечерни излегувања.

Ременот околу струкот и врвците со реси во горниот дел, дополнително го украсуваат, па не треба да размислуваме на модни додатоци кои ќе го привлечат внимаанието – зашто овој фустан е самиот по себе ѕвезда.

Нарачајте го онлајн на следниов линк – ТУКА. Цената му е многу пристапна.

x

Check Also

Празничен шопинг: Во Carter`s & OshKosh! попустите се сè уште во тек

Почувствувајте ја магичноста на празничниот шопинг – израдувајте ги најмилите со ново ...