Тренд на неделата: Фустан, здолниште и кошула од новата есенска колекција на MANGO

Во новата, есенска колекција, MANGO ни носи неодоливи модни парчиња во неутрални нијанси. 

Погледот ни е насочен кон три нови модни парчиња со риги во сина, бела, жолта и кафена нијанса – женствениот фустан, здолништето со миди должина и кошулата без ракави.

Нежниот, фустан-кошула, има крагњички и ремен со ефект на марама. Одличен е и за деловна атмосфера, а за дневни или вечерни излегувања, додаваме трендовски накит за wow изглед.

Со истиот принт се и кошулата и здолништето, кои можат да се носат во иста комбинација. Наборите го прават фустанот посебно шармантен и кога се носи со тесна блузичка во неутрална нијанса.

Достапни се во продажба во MANGO, како и на официјалната шопинг страница на FASHION GROUP – ТУКА.  

Во продолжение, погледнете ги трите модели во фотогалеријата.

x

Check Also

Ученици од Центар ќе бидат стипендисти на актерската школа на Весна Петрушевска

Со задоволство ја информираме јавноста дека од денеска започнува учебната година по ...