Тренд на неделата: Фустанче GUESS

 

Додадете гламур во секојдневниот стил со ова фустанче GUESS.

ges fustan 1

 

 

Лелеаво фустанче со нагласен струк и модерно решение на горниот дел кој ја нагласува сексапилноста и женственоста.

gest fustan 2

gs fus 3

Во овие топли денови, погодно е да го носите и на работното место, но и за денски прошетки во комбинација со рамни чевли, како и за вечерни изгледувања со сандали со висока потпетица.

Предноста на ваквите фустанчиња е што секогаш ќе бидете дотерани без да размислувате многу околу комбинациите и модните додатоци.

Побарајте го  овој GUESS фустан во продавницата Fashion & Friends, во Скопје сити мол 1 кат. И уживајте во летото со многу стил.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...