Тренд на неделата: Хеланки од MANGO

Првите пролетни денови ги дочекуваме со црните хеланки од MANGO од колекцијата пролет/лето 2019.

Ги носиме во секоја „кежуал“ пригода во комбинација со предимензионирана блуза или џемперче, со кратки чизми или патики. Доколку ги искомбинираме со поелегантен горен дел, на пример, со сако и светлкав топ или кошула, со чевли на умерено висока потпетица, навечер ги собираме сите погледи.

Црните хеланки од MANGO се достапни во продажба во брендираните продавници MANGO, како и на официјалната онлајн страница на Fashion Group – ТУКА. 

И цената им е супер!

x

Check Also

И деца ќе учествуваат на „Трчај бе“ во Битола на 15-ти Септември

Немој да трчаш, ќе се испотиш! Застани, ќе паднеш, доста со трчање ...