Тренд на неделата: Јакна и кратко капутче од Springfield, сега по многу достапна цена!

 

Ги искористуваме сезонските попусти за паметен шопинг и никако не може да заобиколиме две нешта оваа недела – зелената јакна и краткото капутче од Springfield.

Ја знаете онаа поговорка – „ништо не е прогонува толку опсесивно колку модните парчиња кои не сме си ги купиле“, па еве уште една шанса која нема да ја пропуштиме.

И двете модни парчиња сега имаат намалена цена. Зелената јакна е со попуст од 50 отсто, додека каркото капутче е со попуст од 40 отсто.

Ги сакаме и двете, за неограничени можности за комбинации!

Достапни се во продажба во продавниците Springfield во ГТЦ, Рамстор мол и Скопје Сити мол.

x

Check Also

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET во прекрасни нијанси

Најубавите костими за капење, и годинава, ги најдовме во WOMEN’SECRET, а овој модел ...