Тренд на неделата: Јакни од Springfield во пастелни бои

Во Springfield најдовме јакнички во пастелни нијанси кои дефинитивно ни го носат веселото, пролетно расположение во последните денови од студената зима.

Секако дека ги носиме и за време на овие дождливи и снежни денови, особено во лежерни комбинации, но со нив сакаме да зачекориме во пролетта и први да ја донесеме модната свежина во градот.

Облечете ги во комбинација со блуза или џемпер во друга пастелна нијанса за комплетен шик изглед.

Јакните се достапни во продажба во Springfield. Во меѓувреме, погледнете ги „одблизу“ во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Тренд на неделата: Жолти чизми од специјалната колекција на Timberland

За тренд на неделата дефинитивно се одлучивме за жолтите чизми дизајнирани од ...