Тренд на неделата: Кардиган од MANGO

Искористете ги големите попусти на MANGO и купете ги вашите омилени модни парчиња за половина цена од актуелната колекција есен/зима 2019/20!

За тренд на неделата ние се одлучивме за овој раскошен кардиган од MANGO во најтрендовската нијанса на годината – зеланата.

На работното место за елегантен деловен изглед го комбинираме со бела кошула и здолниште со „молив“ крој во неутрална нијанса, додека за „кежуал“ прилики го носиме со фармерки или хеланки и црна ролка или боди.

Кардиганот е достапен во продажба во продавниците MANGO, како и во онлајн продажба – ТУКА.  

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...