Тренд на неделата: Коктел фустан од Guess

Со првиот ден на есента веќе почнавме да ги меркаме фустанчињата со долги ракави од есенските колекции на проверените модни марки. И најубавиот го најдовме во мултибренд продавницата „Фешн енд Френдс“ во Скопје сити мол, а го носи потписот на Guess.

f3

Достапно во розова и црна боја, фустанчето со трендовска мрежа на горниот дел и со умерена мини должина е совршен одговор на софистицираниот изглед за вечерни излегувања.

f2

Дизајнирано од квалитетен материјал, нежно ја следи линијата на телото и прави да изгледаме поженствени.

Едноставно, го обожуваме!

f6

f5

f4

 

x

Check Also

Сонувајте слатко во пижамите на Carter`s (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Carter`s не престанува да не радува со новите модели со кои се ...